Majówka w Dahab !

Kochani, Egipt sprawdzony organoleptycznie 🙂
Jest bezpiecznie i czysto. COVID pod kontrolą.
Ubezpieczenia działają jakby co 🙂
Zatem lecimy do mekki nurków! Dahab czeka!

Do 17.04. (piątek) prosimy o kontakt mailowy lub WhatsApp.
Od piątku 17.04 zgłoszenia również telefonczne (po naszym powrocie z Egiptu).

Termin wyjazdu: 01.05-08.05.2021

HAPPY LIFE VILLAGE DAHAB 4*

sprawdzony, czysty i zadbany z dobrym jedzeniem oraz dogodną lokalizacją.

Cena wyjazdu: 2300 zł.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie z wyżywieniem All Inclusive
  • przelot w obie strony z Katowic
  • ubezpieczenie podróżne
  • transfer z lotniska do hotelu
  • wypasioną koszulkę z “niebieskiej przygody”
  • ubezpieczenie zawierające ochronę na wypadek COVID

Cena nie zawiera: – pakietu nurkowego (ok. 250 euro – 10 nurkowań z brzegu) – wycieczek fakultatywnych

Warunki płatności: Całość kwoty po potwierdzeniu miejsca płatna na konto.

Położenie
Hotel położony jest w zatoce Akaba, niedaleko słynnej Blue Hole, która z niesamowitym światem podwodnych roślin i stworzeń stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników nurkowania. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy plaży Morza Czerwonego (tuż przy brzegu malownicza rafa koralowa – zalecamy obuwie ochronne), 4 km na południe od miateczka Dahab.

Hotel i pokoje
Pokoje są rozmieszczone w dwupiętrowych budynkach na wspaniałym terenie. Bardzo gustowne urządzenie hotelu i pokoi odzwierciedla naturalne kolory Synaju. Obiekt posiada 145 pokoi dwuosobowych. Do dyspozycji gości: restauracja, basen, bar przy plaży, plac zabaw dla dzieci, prywatna plaża. Leżaki, parasole, materace na plaży i przy basenie hotelowym są nieodpłatne. W hotelu istnieje możliwośc skorzystania z internetu Wi-Fi (odpłatnie).

Pokoje standard – funkcjonalnie urządzone, wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi).
Pokoje superior – wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi ) oraz widok na morze lub na basen.

WAŻNE INFORMACJE
Opis imprezy turystycznej uwzględnia usługi świadczone w szczycie sezonu, który przypada na lipiec i sierpień. Zakres niektórych usług dostępnych w obiektach zakwaterowania (hotelach), świadczonych poza szczytem sezonu może nieznacznie różnić się od zakresu usług świadczonych w szczycie sezonu. Szczegółowe informacje na temat usług z określeniem różnic zostały wskazane w Informatorze ogólnym.

Uwaga:
OSTRZEŻENIE: W związku z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2 w czasie trwania wybranej imprezy turystycznej mogą obowiązywać zwiększone wymagania dotyczące higieny i innych środków ostrożności ze względu na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo podróżnych. Należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi wymogów sanitarnych obowiązujących w Egipcie.

Uwaga:

Testy na COVID (wymagane przez rząd Egiptu) możemy wykonać w dwóch wariantach:

– w Polsce na 72 godziny przed wylotem robimy test PCR i jedziemy z gotowym testem ujemnym (w razie wyniku dodatniego jesteśmy chronieni ubezpieczeniem przed utratą pieniędzy)

– na lotnisku w Egipcie za 30 USD robimy test i oczekujemy na wynik w pokoju hotelowym.
Klienci hotelu Happy Life Village wykonujący test PCR na lotnisku w Hurghadzie proszeni są do przebywania na kwarantannie w pokoju do czasu uzyskania wyniku testu (około 12 godzin od przylotu)

Aby uniknąć kwarantanny w Polsce wykonujemy test na lotnisku w Katowicach – koszt 150 zł

Tyle o hotelu przejdzmy do rzeczy i nurkowania któro nas najbardziej interesuje 🙂

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, do wyobru są dwie opcje nurkowań, pakiet nurkowań rekreacyjnych i uwaga coś dla tych żądnych emocji pakiet nurkowań technicznych, a wiadomo Dahab jest również Mekką nurków technicznych.Specyfikacją Dahabu jest to że 99% nurkowań jest wykonywanych z brzegu, gdzie dostęp do koraliu jest bardzo łatwy i nie ma potrzeby korzystania z męczących rejsów na łodziach.


Nasze nurkowania będzie obsługiwać zaprzyjaźniona, największa i jedna z najstarszych w Dahabie baz, polsko-czeska Planet Divers która oferuje usługi na naprawdę wysokim poziomie, zarówno dla nurków rekreacyjnych, jak i dla nurków technicznych. Dowodem na wysoki standard usług jest fakt że Nuno Gomes wybrał właśnie tą “naszą” baze na ustanowienie światowego rekordu.

Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.

Cena safari: 950 EUR

+ 1600 PLN przelot

Miejsca nurkowe w Dahab

BLUE HOLE
Mrocznie rozsławiona przepaść w platformie koralowej znajduje się tylko parę metrów od brzegu. Studnia jest połączona
z otwartym morzem ogromną bramą (The Arch) na głębokości 54-55 m. Dno opada stopniowo od 60 m aż po około 100 m pod łukiem. Wspaniały jest widok z powrotem w górę, gdy promienie popołudniowego słońca przechodzą przez bramę do głębin. To trzeba zobaczyć !!!

BLUE HOLE ARCH
Znaczna część nurków przyjeżdżających do Dahab chciałaby przepłynąć pod łukiem w Blue Hole, sławnym Archem, na głębokości ok. 55 m. Jednak wielu z nich nie docenia tego nurkowania i wpływu narkozy azotowej, wielu z nich bez pomocy swojego partnera już by się nie wynurzyło. A niektórzy naprawdę się nie wynurzyli…

BELLS WALL
Ściana między Bells a Blue Hole spada stromo do głębokości poniżej 230 m. Idealne miejsce dla głębszych nurkowań na Trimixie, z łatwym wejściem tylko parę metrów od wybrzeża. Widoczność na głębokości wynosi od 50-60 m.

CANYON
Marzenie nie tylko nurków technicznych. Wolno opadający kanion z wejściem na 15 metrach przez małą jaskinię z kominem, załamaniami i kilkoma dalszymi wejściami w sklepieniu. Jest długi na prawie 200 m a wyjście ma przez małe okno na otwarte morze na głębokości ok. 51-52 m.

Dodatkowymi nurkowaniami których nie możemy odpuścić to nurkowanie na słynnym S/S Thistlegorm oraz Yolanda Reef.

Zapraszamy!

Ekipa
Blue Adventures!

Cena jest kalkulowana na dzień 14.04.2021 i może ulec zmianie. Ostateczna cena jest podawana w dniu zawarcia rezerwacji.