W sierpniu planujemy ucieczkę od upałów polskich, by pokosztować “żaru tropików”. Jak wygląda upał w wydaniu afrykańskim?
Na łodzi safari, gdzie owiewa nas lekka chłodząca bryza, skwar – nomen omen – nie doskwiera:-)

Zapewniamy: nie będzie gorąco! A pływanie w cienkich piankach lub rush guardach dostarczy dodatkowej przyjemności. Z naszego – nurkowego – punktu widzenia, wyprawa w tym okresie oznacza warunki, których nie doświadczymy jesienią: dzień jest długi, a słońce niemal w zenicie, dzięki czemu wrażenia kolorystyczne i świetlne są oszałamiające. Dodatkowo, okres letni to czas godów ryb, ssaków i ptaków oraz czas wykluwania się żółwi.

To safari południowe jest miłe, proste i przyjemne, a przy tym różnorodne i ciekawe. Trasa prowadzi nas przez bajecznie kolorowe rafy w rejonie Sataya. Pobłądzimy w podwodnych labiryntach raf koralowych, zaskakująco uformowanych przez naturę. Odwiedzimy rafy słynące z przepięknych (najpiękniejszych na świecie) skupisk koralowca: akroporów, milleporów oraz korala mózgowego. Z pewnością zobaczymy: niezliczone gatunki ryb rafowych, olbrzymie żółwie na Marsa Shouna zajadające trawę morską, sprytne ogończe, piękne skrzydlice, morze pomarańczowych antiasów i prawdziwe miasta anemonów (rybek Nemo). Jeśli będziemy mieć szczęście na Dolphin House popływamy z przeuroczymi i niezwykle ciekawskimi delfinami, a na Abu Dabbab przyjrzymy się wypasowi diugoni.
Przez tydzień wykonamy aż 20 nurkowań, w tym 4 nurkowania nocne, a w przerwach między nurkowaniami relaksować się będziemy na komfortowej i ulubionej przez nurków łodzi Star Jet.


PROGRAM SAFARI:

SOBOTA / PRZYLOT, TRANSFER, ZAKWATEROWANIE NA ŁODZI
Lot z Polski (Warszawa, Poznań lub Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek Star Jet, stacjonujący w porcie, czas przejazdu około 1 godzina. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi, następnie kolacja.

NIEDZIELA / CHECK-DIVE/ 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM
Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Marsa Alam – Sha`ab Marsa Alam. Nurkowanie rozgrzewkowe z pontonu – popraktykujemy techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych dni nurkowych.

PONIEDZIAŁEK/ 4 NURKOWANIA / SATAYA
Rozpoczniemy od podwodnego raju, czyli regionu South Sataya i jego bajecznie kolorowych raf. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami, o bardzo bogatej faunie i florze. Zanurkujemy na Claudii i Mahali, czyli “powałęsamy się” w podwodnych labiryntach, utworzonych z olbrzymich korali mózgowych. Te naturalne korytarze powstałe przez pęknięcia w skale i koralowe słupy skalne to absolutny “must see”. Niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym… nawet na największym sceptyku. Tego dnia planujemy 4 nurkowania, w tym nurkowanie z pontonu i nurkowanie nocne. Dla osób, które nigdy w nocy nie nurkowały przewidzieliśmy szkolenie ze specjalizacji “nurkowanie nocne”.

WTOREK / 4 NURKOWANIA / SATAYA
Dobrego nigdy dość, dlatego zabawimy dłużej w rejonie Sataya. Liczymy na spotkania z delfinami. Nauczymy się obcować z tymi inteligentnymi, ciekawskimi zwierzętami – jak nie zaburzać ich dobrostanu, by chciały z nami nurkować.

ŚRODA / 4 NURKOWANIA / SATAYA
4 nurkowania w Sataya, lekcje videofilmowania i pozowania, czyli: “Jak być dobrym podwodnym aktorem?”. Lekcje modeling i “pozingu” prosto z Insta zaplanowaliśmy w niebiańsko brzmiących miejscówkach: jak Heaven i Paradise 🙂

CZWARTEK / 4 NURKOWANIA / POWRÓT W KIERUNKU MARSA ALAM
4 nurkowania w rejonie Marsa Alam: Elphistone i Abu Dabbab.
Jedna z najsłynniejszych miejscówek, głęboka podłużna rafa Elphinstone leży na północ od Marsa Alam. Oferuje zapierające dech w piersiach nurkowania na ścianach z miękkimi koralami i dwoma podwodnymi płaskowyżami. Częste są tu spotkania z rekinami i innymi drapieznikami morskimi, które regularnie wizytują ściany Elphistone ze względu na występujące tu silne prądy.
Alternatywą dla Elphinstona (z uwagi na warunki pogodowe) jest Abu Dabbab. Jest to spokojna rafa, która w nurkowym światku zasłyneła przede wszystkim ze swoich – kochanych przez dorosłych i dzieciaki – lokatorów. Jednym z nich są diugonie, zwane inaczej krowami morskimi lub syrenami. Drugim – największe osobniki największego gatunku morskiego żółwia: żółwia zielonego. Diugonie i żółwie upodobały sobie rafę Abu Dabbab z powodu piaszczystych łączek, które znajdują się w jej środku. Wypasają się one na leniwie na morskich trawach, nie dbając o cały świat, w tym uwielbienie i zachwyt, które wzbudzają w nurkach.

PIĄTEK / 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM
Tego dnia, ze względu na lot powrotny do Polski, planujemy 2 nurkowania w rejonie Marsa Alam: Sha`ab Marsa Alam, Sha`ab Sharm.

SOBOTA / POWRÓT
Wykwaterowanie, lot powrotny do Polski.

CENA SAFARI 1090 euro
  + przelot 2499 zł

CENA ZAWIERA:
• TRANSFERY NA TRASIE: LOTNISKO – ŁÓDŹ – LOTNISKO
• 7 NOCLEGÓW W 2-OSOBOWYCH KAJUTACH
• 4 POSIŁKI DZIENNIE, OWOCE I PRZEKĄSKI NA ŁODZI
• POŚCIEL, RĘCZNIKI
• AC W KABINACH
• OPIEKĘ POLSKIEGO INSTRUKTORA NURKOWANIA Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU TEGO TYPU IMPREZ
• BUTLE NURKOWE 12-LITROWE DIN + BALAST NA ŁODZI
• NIELIMITOWANE NAPOJE NA ŁODZI: WODĘ, KAWĘ, HERBATĘ, NAPOJE GAZOWANE
• 2-4 NURKOWANIA DZIENNIE (ŁĄCZNIE NA TEJ TRASIE: 20 NURKOWAŃ)
• UBEZPIECZENIE PODRÓŻNO-NURKOWE WIENER,
• WPIS DO TFG I TFP (TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO I TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU POMOCOWEGO)
• PRZELOT Z POLSKI

CENA NIE ZAWIERA:
• WIZY EGIPSKIEJ: 25 $ / OS
• NAPIWKU DLA ZAŁOGI: 60 € / OS
• NAPIWKU DLA PRZEWODNIKA: 30 € / OS
• OPŁATY PARKOWEJ, ADMINISTRACYJNEJ I REEF PROTECTION: 80€/os
• WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU NURKOWEGO, INNEGO NIŻ BUTLE I BALAST (SPRZĘT WYPOŻYCZANY W POLSCE)

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
• WYPOŻYCZENIA BUTLI 15L: 40€/tydzień
• NAPEŁNIANIA BUTLI NITROXEM 30-32%
– BUTLA 12L – 7€/NURKOWANIE lub 70€/PAKIET SAFARI
– BUTLA 15L – 9€/NURKOWANIE lub 90€/PAKIET SAFARI
• DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY UNIQUA: 260 zł
• KONTYNUOWANIA EDUKACJI NURKOWEJ NA KURSACH ZAAWANSOWANYCH I SPECJALIZACJACH

Star Jet – klasa GOLD
Łódź na której będziemy mieszkać i wspólnie wypoczywać.

Luksusowy, przestronny, metalowy, 35 metrowy jacht motorowy przeznaczony dla 26 nurków. Mocna konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania.

Łódź posiada licencję na wszystkie trasy safari realizowane w Egipskiej części Morza Czerwonego.  i przeszła gruntowny remont w Styczniu 2020 roku.

Infrastruktura socjalna
Łódź oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką. Do dyspozycji gości są  pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie.

Ale cóż Wam będziemy opowiadać. Zapraszamy na wirtualny spacer po Star Jet.