NAJPIĘKNIEJSZE WRAKI MORZA CZERWONEGO – TOP PÓŁNOCY

– PARK MORSKI WYSPY BRACI
– AIDA
– NUMIDIA
– SS THISTLEGORM
– STALOWA RAFA
– PARK MORSKI RAS MOHAMMAD
– SHARK YOLANDA

Klasyczne północne safari wrakowe w tej opcji wzbogacone jest o jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie: Wyspy Braci. Również z wrakami 🙂 Trasa jak i miejscówki nurkowe to porośnięte niezwykle bogatą rafą ponad 100 metrowe kolosy, leżące na dnie morza przez dziesięciolecia (niektóre nawet ponad 100 lat). Jeśli chcecie przekonać kogoś do piękna wraków – wybierzcie tylko tę trasę. Zarażonych bakcylem wrakowym właściwie nie trzeba będzie przekonywać. To safari to jednak nie tylko wraki – to także ściany porośnięte miękkim i twardym koralem oraz dużo dużego zwierza. Spotkać można wiele gatunków rekina: kosogona, żarłacza białopłetwego, rekina rafowego. Również karanksy, tuńczyki oraz barakudy.

Dzień 1 – SOBOTA: przylot z Polski i zaokrętowanie na łódź safari Star Jet (kolacja). Transfer ok 3h do Hurghady.

Dzień 2 – NIEDZIELA: 2 nurkowania w okolicy Hurghady (Shab el Erg), w tym check dive czyli nurkowanie rozpoznawcze. Pierwsze nurkowanie to nurkowanie z łodzi: wyważenie, sprawdzenie sprzętu i własnych umiejętności ;). Drugie nurkowanie to nurkowanie sprawdzające z pontonu tak byśmy zorientowali się jak organizowane są tutaj tego typu nurkowania. Ćwiczymy techniki przechodzenia na ponton, wskakiwania do wody jak i wychodzenia na zodiak już po zakończonym nurkowaniu.

Dzień 3 – PONIEDZIAŁEK: 2 nurkowania Abu Nuhas (Stalowa Rafa): Carnatic, Giannis D, 2 nurkowania na SS Thistlegorm. Na Thistlegormie nurkujemy po południu jako trzecie nurkowanie tego dnia oraz zupełny unikat: pełne wrażeń wrakowe nocne nurkowanie.

Dzień 4 – WTOREK: tego dnia realizujemy rano nurkowanie na rufowej części Thistlegorma lub od razu przemieszczamy się do najstarszego parku morskiego w Egipcie: Ras Muhammad Park. To tutaj właśnie dzięki ochronie od 1983 roku częstym gościem są również rekiny w tym rekiny wielorybie. Szczególnie piękne są nurkowania w dryfcie, popychani prądem oglądamy omywaną prądami, wyjątkowo obrośniętą szczególnie koralem miękkim słynną: Shark i Yolanda Reef, bardziej znaną jako tzw “kible”, ze względu na szczątki statku przewożącego armaturę łazienkową, której pozostałości są widoczne do dziś. Kolejne nurkowanie w parku to wrak: Dunraven, 80 metrów długości odwrócone do góry dnem, można wpłynąć do środka. Kolejne nurkowanie to nurkowanie nocne tym razem już nie na wraku. Łącznie tego dnia realizujemy 4 nurkowania.

Dzień 5 – ŚRODA: Po nocnym przepłynięciu docieramy do Creme de la Creme nurkowań w Morzu Czerwonym: słynnych z raf koralowych i …wraków wysp Braci (Dżuzur al-Ichwa). Większa z wysp: słynny Wielki Brat z charakterystyczną latarnią morską skrywa najwspanialsze skarby. To tutaj na głębokości od 8-90 metrów leży od 1901 roku wrak Numidia. Braki w drewnianym poszyciu statku, odkryły stalowe ożebrowanie. Obecnie porośnięte koralem miękkim sprawia niesamowite wrażenie koralowego szpaleru. Barwy i bogactwo tego miejsca aż kusi by zagłębić się tyle na ile pozwalają tylko uprawnienia. Nie poznaliśmy jeszcze nurka nie wrażliwego na piękno właśnie tego wyjątkowego w swojej klasie miejsca. Dodatkowo wrak położony jest na samym szczycie rafy, gdzie często przypływają duże zwierzęta w celach spożywczych. Kolejnym miejscem wrakowym jest Aida, położonym niestety powyżej 30 m więc dla osób które realizują nurkowania bezdekompresyjne, możliwe jest obejrzenie wraku z góry. Dzięki przejrzystości Morza Czerwonego jest to również interesujące. Nurkowania na wyspach braci realizuje się również wzdłuż wyjątkowo bogato porośniętych ścian, dzięki temu że wyspy leżą na otwartym morzu, larwy korala desperacko czepiają się skały tworząc majestatyczne kolonie. Nie można zapomnieć o Małym Bracie czyli wyspie bliźniaczej. Mniejsza lecz nie mniej bogata. To tutaj przypływa się na nurkowania w dryfcie i na poszukiwania dużych ryb w tym oczywiście obserwowanych praktycznie zawsze longimanusów oraz bardziej nieśmiałych i zachwycających fox shark czyli kosogonów z długą, charakterystyczną płetwą ogonową. Ze względu na często występujące tutaj prądy morskie nurkwoania na Braciach uważane są za trudne i wymagające. Jest też zakaz nurkowań nocnych w tym miejscu, dlatego łódź pod wieczór odpływa w kierunku Wyspy Giftu.

Dzień 6 – CZWARTEK: Giftun Island – czyli Elphinstone północy. Typowe nurkowanie w dryfcie, popychani prądem morskim podziwiamy ściany, ryby, zerkając w toń w której może śmigać jeden z morskich drapieżników. Następnie płyniemy w stronę Hurghady i tu wybieramy jedną z raf, na której to będziemy realizować kolejne nurkowania. Często wybór pada na Panorama Reef, gdzie realizujemy również kolejne, trzecie już nurkowanie nocne (łącznie 4 nurkowania).

Dzień 7 – PIĄTEK: Kończymy program prostymi i przede wszystkim płytkimi nurkowaniami ze względu na konieczność wysycenia się z nagromadzonych podczas tego intensywnego programu pęcherzyków azotu. W programie jest Famous East/West. Tego dnia realizujemy 2 nurkowania i kończymy nasz rejs zacunmowaniem w porcie.

Dzień 8 – SOBOTA: Po śniadaniu wyokrętowanie w Hurghadzie, i ponowny transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

NASZA ŁÓDŹ SAFARI: STAR JET

SPRAWDZONA I BARDZO DOŚWIADCZONA ZAŁOGA – WIELOLETNIA NASZ WSPÓŁPRACA Z KAPITANEM I ZAŁOGĄ POZWALA ZAGWARANTOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO NURKOWAŃ I REJSU
ŚWIETNY KUCHARZ – KTÓRY PRZYGOTOWUJE NIE TYLKO SMACZNE ALE I ZDROWE POSIŁKI – ZEMSTA FARAONA NAS NIE DOTYCZY

2 OSOBOWE KABINY Z INDYWIDUALNIE STEROWANĄ KLIMATYZACJĄ – DUŻY SALON – WYGODNE LEŻAKI I MATERACE – ZAPEWNIĄ KOMFORT POBYTU BEZ WZGLĘDU NA NASZE PREFERENCJE WYPOCZYNKOWE

Wymagania:

Posiadanie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, przy czym nie może to być paszport tymczasowy), zawierającego wolne strony, aby – w związku z imprezą – możliwe było wstawienie wiz lub innych oznaczeń.

Termin: 12.11 – 19.11.2022

Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.

Cena safari: 980 EUR

+ 1990 PLN przelot

CENA: 980 € (SAFARI) + 1999 PLN (PRZELOT)
CENA ZAWIERA:

– 7 dni na łodzi
– 19 nurkowań
– butle z powietrzem i balast
– posiłki (śniadanie, lunch, przekąski, kolacja), świeże owoce
– nielimitowane napoje bezalkoholowe na łodzi
– transfer na łódź
– polisę ubezpieczeniową uwzględniającą nurkowanie – w tym zachorowanie na covid
– wpis zabezpieczający do turystycznego funduszu gwarancyjnego
– opieka polskiego instruktora nurkwoania prowadzącego grupę

CENA NIE ZAWIERA

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z ipmrezy (opcjonalnie): 190 PLN, w tym w razie pozytywnego testu na covid
– butli 15l (opcjonalnie): 40 EUR/tydzień
– NITROXU (opcjonalnie): nurkowanie: 12 l – 7€, 15 l – 9€, pakiet safari odpowiednio 75€ i 95€
– napiwku dla załogi: 55€/os
– napiwku dla przewodnika: 15€/os
– opłat administracyjnych, parkowych i reef protection: 80€/os
– testu na covid dla osób niezaszczepionych
– 11L nitrox 22%-40% – 5 €/butla
– 11L nitrox 41%-80% – 10 €/butla
– 11L tlen (do 130 Bar) – 13 €/butla

Warunki płatności:
wpłata I – 1950 zł – podczas rezerwacji imprezy
wpłata II – 400 euro – 31.09.2022
wpłata IV – 580 euro – 19.10.2022

Star Jet – klasa GOLD
Łódź na której będziemy mieszkać i wspólnie wypoczywać.

Luksusowy, przestronny, metalowy, 35 metrowy jacht motorowy przeznaczony dla 26 nurków. Mocna konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania.

Łódź posiada licencję na wszystkie trasy safari realizowane w Egipskiej części Morza Czerwonego.  i przeszła gruntowny remont w Styczniu 2020 roku.

Infrastruktura socjalna
Łódź oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką. Do dyspozycji gości są  pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie.

Ale cóż Wam będziemy opowiadać. Zapraszamy na wirtualny spacer po Star Jet.