Zapraszamy

Kurs pierwszej pomocy – Emergency First Response

Nie pytaj czy jest Ci potrzebny? – 80% sytuacji , w których będziesz udzielał pierwszej pomocy dotyczy rodziny lub znajomych – teraz już wiesz , że warto.

Kurs jest również niezbędnym elementem od poziomu Rescue Diver PADI. Jest to jedyny kurs w systemie PADI zarówno dla nurków jak i dla osób nie nurkujących.

Podczas kursu pierwszej pomocy EFR PADI nauczysz się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przywracania krążenia i oddechu nieprzytomnemu człowiekowi. Kurs przygotuje Cię nie tylko do niesienia pomocy podczas nurkowania, ale również w codziennym życiu np w czasie wypadku komunikacyjnego.

Do rozpoczęcia kursu nie jest potrzebne żadne doświadczenie medyczne. Nie ma również wymaganych umiejętności, certyfikatów i limitów wiekowych.

Z jakich modułów składa się kurs?
1. Pierwsza pomoc – urazy zagrażające życiu.
2. Drugorzędna pomoc – urazy nie zagrażające życiu.
3. Pierwsza pomoc dzieciom.

Co będziesz robić?
Ten kurs składa się z dwóch zasadniczych modułów – rozpoznawania problemóworaz postępowania w udzielaniu pomocy poszkodowanym. Poznasz techniki udzielania
pierwszej pomocy i reanimacji oraz przećwiczysz je przy wykorzystaniu manekina.

Jak długo trwa taki kurs?
W zależności od ilości materiału teoretycznego – maximum dwa dni (8 godzin). Program oparty jest na dwóch modułach, które mogą być przeprowadzone razem lub osobno: Pierwsza pomoc oraz pomoc wtórna.

Co uzyskasz po tym kursie?
Poznasz procedury postępowania w przypadkach zagrożenia życia nie tylko podczas nurkowania, nauczysz się jak zadbać o własne bezpieczeństwo w sytuacji niesienia pomocy innym, nauczysz się technik sztucznego oddychania i masażu serca, poznasz najnowsze wytyczne dotyczące technik resuscytacji, nabierzesz pewności, że i Ty możesz pomóc!