Majówka w Dahab

 

Termin wyjazdu: 30.04 – 07.05.2022

HAPPY LIFE VILLAGE DAHAB 4* sprawdzony, czysty i zadbany z dobrym jedzeniem oraz dogodną lokalizacją.

Cena wyjazdu za osobę: 2755 zł.

Cena zawiera:
– zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z wyżywieniem All Inclusive
– przelot w obie strony z Katowic
– transfer z lotniska do hotelu
– wypasioną koszulkę z “niebieskiej przygody”
Przy rezerwacji imprezy do 31.01.2021
– atrakcyjny pakiet ubezpieczeń
Atrakcyjny pakiet rezerwacyjny obejmujący:
– zaliczka w wysokości 15% ceny wyjazdu, dopłata do całości na 14 dni przed wylotem
– Promocyjna wysokość opłaty za odstąpienie od umowy – w kwocie wpłaconej zaliczki – do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej
– Bezpłatna zmiana rezerwacji do 30 dni przed wylotem
– Zmiana terminu wyjazdu w przypadku zachorowania na Covid-19 – 19 zł/os

Cena nie zawiera:
– pakietu nurkowego (ok. 250 euro – 10 nurkowań)
– dopłaty do nurkowania na Thistlegorm ( ok.140  euro)
– wycieczek fakultatywnych

Warunki płatności i rezerwacji:
– zaliczka 415 złotych od osoby (w przypadku rezerwacji do 31.01.2022, później 830 zł)
– pozostała część płatności zgodnie z harmonogramem wynikającym z umowy
– posiadanie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski,  przy  czym  nie  może  to  być  paszport tymczasowy), zawierającego wolne strony, aby – w związku z Imprezą – możliwe było wstawienie wiz lub innych  oznaczeń.

Położenie
Hotel położony jest w zatoce Akaba, niedaleko słynnej Blue Hole, która z niesamowitym światem podwodnych roślin i stworzeń stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników nurkowania. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy plaży Morza Czerwonego (tuż przy brzegu malownicza rafa koralowa – zalecamy obuwie ochronne), 4 km na południe od miasteczka Dahab.

Hotel i pokoje
Przestronne (ok. 45m) pokoje są rozmieszczone w dwupiętrowych budynkach na wspaniałym terenie. Bardzo gustowne urządzenie hotelu i pokoi odzwierciedla naturalne kolory Synaju. Obiekt posiada 145 pokoi dwuosobowych. Do dyspozycji gości: restauracja, basen, bar przy plaży, plac zabaw dla dzieci, prywatna plaża. Leżaki, parasole, materace na plaży i przy basenie hotelowym są nieodpłatne. W hotelu istnieje możliwość skorzystania z internetu Wi-Fi (odpłatnie).
Pokoje standard – funkcjonalnie urządzone, wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi).
Pokoje superior – wyposażone w klimatyzację, telefon, TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą) oraz balkon lub taras (część pokoi ) oraz widok na morze lub na basen.

Plaża
– Prywatna, piaszczysta
– 10-metrowy pomost prowadzący do morza
– Okazała rafa koralowa
– Serwis plażowy – bezpłatny

W hotelu istnieje możliwość skorzystania z internetu Wi-Fi
Wi-Fi w lobby – bezpłatnie
Kafejka internetowa – płatna

Pokoje standard – funkcjonalnie urządzone, wyposażone w klimatyzację, telefon, sejf,  TV-SAT, łazienkę z prysznicem, minibar (za dodatkową opłatą)

All Inclusive:
– Śniadania, obiady, kolacje w formie bufetu
– Przekąski, kawa, herbata, lody dla dzieci
– Napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole podawane są w godzinach 10:00-23:00
– Potrawy z karty są dodatkowo płatne

WAŻNE INFORMACJE
Opis imprezy turystycznej uwzględnia usługi świadczone w szczycie sezonu, który przypada na lipiec i sierpień. Zakres niektórych usług dostępnych w obiektach zakwaterowania (hotelach), świadczonych poza szczytem sezonu może nieznacznie różnić się od zakresu usług świadczonych w szczycie sezonu. Szczegółowe informacje na temat usług z określeniem różnic zostały wskazane w Informatorze ogólnym.

Uwaga:
OSTRZEŻENIE: W związku z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2 w czasie trwania wybranej imprezy turystycznej mogą obowiązywać zwiększone wymagania dotyczące higieny i innych środków ostrożności ze względu na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo podróżnych. Należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi wymogów sanitarnych obowiązujących w Egipcie.

UWAGA:

Testy na COVID (wymagane przez rząd Egiptu) możemy wykonać w dwóch wariantach:

– w Polsce na 72 godziny przed wylotem robimy test PCR i jedziemy z gotowym testem ujemnym (w razie wyniku dodatniego jesteśmy chronieni ubezpieczeniem przed utratą pieniędzy)
– na lotnisku w Egipcie za 30 USD robimy test i oczekujemy na wynik w pokoju hotelowym.
Klienci hotelu Fort Arabesque wykonujący test PCR na lotnisku w Hurghadzie zobowiązani są do przebywania na kwarantannie w pokoju do czasu uzyskania wyniku testu (około 16 godzin od przylotu)
                     REKOMENDUJEMY WYJAZD Z JUŻ ZROBIONYM TESTEM PCR LUB ANTYGENOWYM

Tyle o hotelu przejdzmy do rzeczy i nurkowania któro nas najbardziej interesuje 🙂

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, do wyobru są dwie opcje nurkowań, pakiet nurkowań rekreacyjnych i uwaga coś dla tych żądnych emocji pakiet nurkowań technicznych, a wiadomo Dahab jest również Mekką nurków technicznych.

Specyfikacją Dahabu jest to że 99% nurkowań jest wykonywanych z brzegu, gdzie dostęp do koraliu jest bardzo łatwy i nie ma potrzeby korzystania z męczących rejsów na łodziach.

BLUE HOLE
Mrocznie rozsławiona przepaść w platformie koralowej znajduje się tylko parę metrów od brzegu. Studnia jest połączona
z otwartym morzem ogromną bramą (The Arch) na głębokości 54-55 m. Dno opada stopniowo od 60 m aż po około 100 m pod łukiem. Wspaniały jest widok z powrotem w górę, gdy promienie popołudniowego słońca przechodzą przez bramę do głębin. To trzeba zobaczyć !!!

BLUE HOLE ARCH
Znaczna część nurków przyjeżdżających do Dahab chciałaby przepłynąć pod łukiem w Blue Hole, sławnym Archem, na głębokości ok. 55 m. Jednak wielu z nich nie docenia tego nurkowania i wpływu narkozy azotowej, wielu z nich bez pomocy swojego partnera już by się nie wynurzyło. A niektórzy naprawdę się nie wynurzyli…

BELLS WALL
Ściana między Bells a Blue Hole spada stromo do głębokości poniżej 230 m. Idealne miejsce dla głębszych nurkowań na Trimixie, z łatwym wejściem tylko parę metrów od wybrzeża. Widoczność na głębokości wynosi od 50-60 m.

CANYON
Marzenie nie tylko nurków technicznych. Wolno opadający kanion z wejściem na 15 metrach przez małą jaskinię z kominem, załamaniami i kilkoma dalszymi wejściami w sklepieniu. Jest długi na prawie 200 m a wyjście ma przez małe okno na otwarte morze na głębokości ok. 51-52 m.

Dodatkowymi nurkowaniami których nie możemy odpuścić to nurkowanie na słynnym S/S Thistlegorm oraz Yolanda Reef.

Zapraszamy!

Ekipa
Blue Adventures!

Cena jest kalkulowana na dzień 20.01.2022 i może ulec zmianie. Ostateczna cena jest podawana w dniu zawarcia rezerwacji.