Wakacyjne Gozo II Grupa

Termin wyjazdu: 03.08 – 10.08.2023

Gozo jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu maltańskiego, oddaloną od Malty o zaledwie 6 km. W porównaniu z Maltą, Gozo jest dużo mniejsze i spokojniejsze, co wcale nie oznacza, że nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom. Wręcz przeciwnie! Na malowniczy krajobraz Gozo składają się surowe, dziewicze, wybrzeża, niewielkie plaże i turkusowe zatoczki, urokliwe wioski wraz z górującymi w ich sercach barokowymi kościołami oraz ekologiczne gospodarstwa. Krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego u brzegów Gozo przyciągają amatorów snorkelingu czy nurkowania, a niesamowite ściany skalne klifów – fanów wspinaczki. Wszystkich zaś zachwycą zapierające dech w piersiach scenerie rzeźbione siłą żywiołu.

Cena wyjazdu za osobę: 910 EUR*

Cena zawiera:
– zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym
– 10 nurkowań z brzegu
– butle, balast
– przelot w obie strony z Krakowa z bagażem podręcznym 10 kg
– pakiet ubezpieczeń podróżnych
– ubezpieczenie nurkowe
– Transfer lotnisko Malta – Gozo wraz z opłatą promową oraz powrót na lotnisko Malta w dniu wylotu

Cena nie zawiera:
– Wyżywienia
– Wypożyczenia sprzętu nurkowego
– Dopłaty do bagażu rejestrowanego (20kg ok. 550 zł)

Warunki płatności i rezerwacji:
– 300 eur w dniu zawarcia rezerwacji + deklaracja i opłata za dodatkowy bagarz
– 610 eur do 03.07.2023

Zakwaterowanie
Naszym miejscem wypoczynku będzie klimatyczny farmhouse. To piękna 5 pokojowa willa z własnym basenem, dwoma pokojami z łóżkami małżeńskimi oraz trzema kolejnymi w których znajdują się łózka pojedyncze. 

Miejsca nurkowe na Gozo

Cathedral Cave – jaskinia znajdująca się w dolinie Ghasri. Nurkowanie można wykonać z dwóch wejść. Pierwsze zejście prowadzi stromymi schodami wykutymi w skale lub też drabiną z zewnętrznej strony klifu. Przy ujściu doliny na 18 m znajdziemy ogromne wejście prowadzące jaskini z kopulastym sklepieniem zwanym Katedrą. Wewnątrz znajdują się głazy pokryte kolorowymi gąbkami i miękkimi koralami. Najlepszą częścią nurkowania jest wynurzenie się w środku Katedry gdzie otoczy nas niesamowicie niebieskie światło pochodzące z podwodnego wejścia. Zejście należy do trudniejszych na Gozo , lecz warte jest wysiłku.

Billinghurst Cave – jaskinia znajduje się na północnej stronie wybrzeża Gozo.Górna część jaskini znajduje się tuż pod powierzchnią wody, a dno jest na 27 metrach. Długi tunel nazywany “The Railway Tunnel” ze względu na jego wielkość, prowadzi do kolejnej jaskini głęboko wewnątrz. Tylko jeden krok ze szczytu klifu i możemy nurkować w 50 m jaskini otoczonej mnówstwem wielokolorowych gąbek, korali miękkich i virgin lance coral.

Reqqa Reef – nurkowanie odbywa się wzdłuż 40 metrowej ściany po cym kontynuuje na rafie, której najpłytsza część znajduje się na 18 m. Ogromne głazy opierające się o ścianę klifu sprawiają wrażenie umieszczonych tam umyślnie. Stanowią doskonałe schronienie dla grouperów, denteksów, ośmiornic i skrzydlic.

Anchor Reef – nurkowanie jest odpowiedni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych nurków. Nurkowanie kończy się drop offem a górna część jest zaledwie na 12 metrach. Strome zbocza nurkowiska pokryte są głazami w których można znaleźć duże groupery, barakudy i ośmiornice w płytszych obszarach.

Xwejni Bay– struktura kilku pozostałych tradycyjnych solnych basenów przypominająca mozaikę stanowi jedynie preludium dla wrażeń pochodzących z tego miejsca. W czasie nurkowania, klucząc wzdłuż kanałów możemy cieszyć się z obserwacji różnorodnego życia morskiego, między innymi węgorzy, ośmiornic, rozgwiazd, muren czy jeżowców.

Duble Arch Reef – kolejne spektakularne miejsce, idealne do fotografii. Nazwa tego spektakularnego miejsca pochodzi od unikalnej geologicznej formacji, gdzie dwa łuki, jeden nad drugim, przeszywają przybrzeżną rafę. Ze względu na swoje położenie, obfituje w tysiące dascylusów. Często, przy odpowiednich prądach mamy szansę natknąć się na ogromne ławice polujących barakud.

Calypso Cave – nurkowania zaczyna się w Xwejni Bay, nurkowisko składa się z dwóch wąskich pęknięć na 18 m i spektakularny łuk na 35 m znajdują się wzdłuż ściany rafy, płynie się w kierunku północno-wschodnim. Nurkowie mogą bez trudu przepłynąć przez wszystkie otwory na obszarze pół jaskini, podziwiając wspaniały podwodny krajobraz oraz kwitnące życia morskie.

Blue Hole – mekka dla nurków położona jest na zachodnim brzegu Gozo w miejscu zwanym Dwejra. Miejsce odpowiednie dla wszystkich o każdym poziomie zaawansowania. Niesamowite jaskinie, fascynujące ściany i krystalicznie czyste lazurowe wody zyskały miano jednego z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Inland Sea – po krótkim nurkowaniu w tak zwanym morzu śródlądowym, osiagamy maksymalną głębokość 25 metrów. Trasa wyprowadza nas na otwarte. Eksploracja zarówno prawej jak i lewej ściany oferuje fantastyczne życie morskie, co niesie satysfakcję każdemu nurkowi.

Coral Cave – nurkuje się przez pęknięcie w ścianie w kształcie litery V opadającego do 25 m. Na głębokości 18 m widzimy szczelinę otwierającą jaskinię, której sufit pokryty jest przez twarde korale.

Xlendii Bay – nurkowanie zaczyna się w zatoce na głębokości 9 metrów. Płynąc przez tunel mający wspaniałe wejście, możemy spotkać barweny i kolorowe kabryle żywiące się z posadzki tunelu licznymi garbikami i neonami. Koniec tunelu zwabi nas intensywnie błękitnym światłem pochodzącym z wyjścia. Na zewnątrz natkniemy się na głazy i rafę o kształcie piramidy obfitujące w barakudy.

Mgarr Ix-Xini – płytkie nurkowanie do 12 m obfitujące w koniki morskie ślimaki oraz ośmiornice, idealne miejsce na nurkowania nocne.

Ras Il-Hobz – zwany inaczej Middle Finger to wyrastający z dna słup, który widać już z 8 m. Nurkuje się wzdłuż wąskiej ściany a lądem na głębokości 35 m, natomiast od strony morza osiągnąć można ponad 100 m. W najpłytszym miejscu jest 5 m.
M.V. Karawela – został zbudowany w RFN w 1957 r. Prom pasażerki przybył na Maltę w grudniu 1986 r i służył jako wycieczkowiec pływając na Comibno. Został zatopiony w sierpniu 2006 r leży na piaszczystym dnie na 42 m. Długość 58 m.

M.V Cominoland – został zbudowany w Anglii w 1942 dla Royal Navy jako stawiacz min. 295 tonowy statek pasażerski ma 34 metrów długości.

M.V Xlendi Wreck – zbudowany w Danii o długości 77 metrów. Został zatopiony w dniu 12 listopada 1999. Po drodze na dół, to stępką do góry na piaszczystym dnie na 42m, pod kątem, który nadaje mu surrealistyczne wrażenie.

Zapraszamy!

Ekipa
Blue Adventures

*Cena jest kalkulowana na dzień 30.05.2023 i może ulec zmianie. Ostateczna cena jest podawana w dniu zawarcia rezerwacji.