Safari Egipt – 17-24.10.2020

Wraki północy: Park Narodowy Wyspy Braci oraz najstarszy Park Narodowy Egiptu: Ras Mohammed.

Kochani, specjalnie dla Was przygotowaliśmy safari nurkowe – jak zawsze, w Waszym ulubionym październikowym terminie. Czekają na nas najpiękniejsze rafy i wraki Morza Czerwonego, słońce, delfiny, rekiny i świetna ekipa.

Safari to cechuje się różnorodnością i jest adresowane zarówno do pasjonatów nurkowań wrakowych jak i tych z Was, którzy lubią wspaniałe rafy koralowych. Odwiedzimy najsłynniejsze wyspy Morza Czerwonego – Wyspy Braci, lasy gorgonii przy wyspie Giftun, czy rezerwat Ras Mohammed. Pomyli się ten, który sądzi, że na wrakach nie spotkamy wielu zwierząt. Częstymi towarzyszami nurkowań są barakudy, rogatnice, żółwie czy delfiny. Rarytasem na tej trasie są również nurkowania nocne, podczas których zobaczymy liczne liliowce, piórówki, raki pustelniki i wężowidła.

W programie

SS Thistlegorm, najsłynniejszy wrak Morza Czerwonego, wojenny statek transportowy z okresu II wojny śwaitowej ze świetnie zachowanym łdunkiem (lokomotywy, karabiny, amunicja, motocykle, ciężarówki, tankietki, jeepy).

Stalowa Rafa: wraki Carnatic (90 metrowy wrak z 1869) i Giannis D. z 1983, oraz Dunreven (70 metrowy z 1876 roku) przepięknie porośnięte koralową rafą.

Brother’s Islands – Park Narodowy: do zobaczenia drapieżniki (rekiny, barakudy, travelery), również ponad 100 m wrak Numidia.

Ras Muhammad Park: najlepiej zachowana rafa na północy Morza Czerwonego, chroniona od 1983 roku.

Rekiny będą na pewno, możliwe że kosogony, a na pewno żarłacze białopłetwe, może manty.

Wymagania:

 Posiadanie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, przy czym nie może to być paszport tymczasowy), zawierającego wolne strony, aby – w związku z Imprezą – możliwe było wstawienie wiz lub innych oznaczeń.

Termin: 17.10 – 24.10.2020

Ramowy plan safari:

Sobota: przylot z Polski i zaokretowanie na łódz Safari Star Jet (kolacja)

Niedziela: 2 nurkowania w okolicy Hurghady (Shab el Erg), w tymcheck dive czyli nurkowanie rozpoznawcze oraz nurkowanie z pontonu

Poniedziałek: 2 nurkowania Abu Nuhas (Stalowa Rafa): Carnatic, Giannis D, 2 nurkowania na SS Thistlegorm (po południu oraz nocne)

Wtorek: Ras Muhammad Park: Shark, Yolanda Reef, Dunraven, nurkowanie nocne

Środa: Big Brother (Aida Numidia), Small Brother (łącznie 3 nurkowania)

Czwartek: Giftun Island, Panorama Reef, nocne (łącznie 4 nurkowania)

Piątek: Famous East/West ( łącznie 2 nurkowania)

Sobota: wyokrętowanie i powrót do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari: 890 EUR + 1590 PLN przelot

Cena safari obejmuje:
– transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko,
– 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
– polski przewodnik nurkowy,
– butle 11l  DIN , balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
– napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
– 19 nurkowań w 6 dni,
– ubezpieczenie podróżno – nurkowe AXA,
– opłata do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego’
– nowe opłaty wprowadzone przez rząd egipski w styczniu 2020 roku,

Cena safari nie obejmuje:
– wizy egipskiej – 25 USD,
– napiwku dla załogi – 45 EUR,
– napiwku dla przewodnika – 10 EUR,
– dodatkowych posiłków poza łodzią,
– pozostałego sprzętu nurkowego,
– opłat paliwowo – parkowych – 120 EUR
– dopłaty do nitroxu i butli 14 l,
– opcjonalnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy AXA:
150 PLN

Warunki płatności:
wpłata I – 1590 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca
wpłata II – 250 EURO do 13.05.2020
wpłata III – 250 EURO do 13.07.2020
wpłata IV – pozostała część kwoty do 13.09.2020

Star Jet – klasa GOLD Łódź na której będziemy mieszkać i wspólnie wypoczywać. Wygodny, przestronny, metalowy jacht motorowy przeznaczony dla 26 nurków. Mocna konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania. Łódź posiada licencję na wszystkie trasy safari realizowane w Egipskiej części Morza Czerwonego. Infrastruktura socjalna Łódź oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką. Do dyspozycji gości są  pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie. Na NASZYCH WSZYSTKICH wyjazdach obowiązuje ubezpieczenie nurkowe !!! Preferujemy DAN i pomagamy dobrać odpowiedni dla Was pakiet i ubezpieczyć, ale może być każda inna firma (naprawdę) gwarantująca leczenie w wypadkach nurkowych z komora dekompresyjna włącznie. Pakiety ubezpieczeniowe DAN znajdziecie na naszej stronie w linku poniżej: LINK