Wakacyjny Murter

Termin wyjazdu: 20.09 – 24.09.2022

Murter – wyspa w Dalmacji, położona w północno-zachodniej części archipelagu Šibenickiego. Jej powierzchnia wynosi 17,58 km² a długość linii brzegowej 42,6 km. Najwyższe wzniesienie to Raduč. Na wyspie znajdują się miejscowości Betina, Tisno, Jezera i Murter. I to właśnie Jezera będą nas gościć na naszym wakacyjnym wyjeździe.
Jezera to piękna, kameralna miejscowość – nie spotkamy tu tłumów, a wiele niesamowitych, zróżnicowanych miejsc nurkowych oraz dogodny dojazd z Polski są dodatkowym atutem.

Cena wyjazdu za osobę: 700 zł.

Cena zawiera:
– zakwaterowanie w pokoju w apartamentach prywatnych
– wypasioną koszulkę z “niebieskiej przygody”
– Ubezpieczenie turystyczne oraz ubezpieczenie nurkowe

Komfortowe apartamenty położone w miejscowości Murter.
– baza nurkowa położona o 10 minut spaceru od miejsca zakwaterowania
– Miejsce wypłynięcia położone o 10 minut spaceru
– Miejsce parkingowe wliczone w cenę

Cena nie zawiera:
– pakietu 6 nurkowań z łodzi – 230 euro (3 dni nurkowych)
– ewentualnych dopłaty do nurkowań ( Nurkowanie na wrakach Francesca Di Rimini, Junkers JU87, Gladiator – 20 euro/wrak)
– Transportu (możliwy dojazd naszym busem w cenie 690 zł/os)

– planowany wyjazd z Rzeszowa 20.09.2022 godzina 03:00 – przyjazd na Murter około godziny 17:00.
– Murter opuszczamy około godzony 06:00 – planowany przyjazd do Rzeszowa godzina 19:00

– Wyżywienia – jak wiecie mamy na miejscu kilka sprawdzonych knajpek z pysznym jedzeniem dodatkowo kwatery wyposażone są w aneks kuchenny
– Ewentualnych dopłat za korzystanie z klimatyzacji
– Wypożyczenia sprzętu nurkowego

Warunki płatności i rezerwacji:
– pełna wpłata w dniu rezerwacji za zakwaterowanie
– na 7 dni przed wyjazdem wpłata za transport i pakiet nurkowy

JU-87 Junkers

13 września 2014r w Chorwacji w okolicy wyspy Żirje ( blisko naszej bazy nurkowej ) odkryto na dnie morza wrak niemieckiego bombowca nurkującego z okresu II wojny światowej – Junkers JU 87 R-2 (szczupak). Samolot zachował się w dobrym stanie, leżąc na głębokości 28 m od ponad 70 lat!

 

Bacvica-Borko

To zdecydowanie jedno z ładniejszych miejsc nurkowym na tym terenie na pełnym morzu, oddalone ok 80′ płynięcia od portu w Jezerach.Jest to długi, ok. 400 m podwodny grzbiet skalny, o rozciągłości pn-zach-pd-wsch z wystającym nad powierzchnie wody niewielkim fragmentem skalnym, do którego cumuje łódź.

Wrak Borko

Od strony północnej grzbietu na łagodnym piaszczystym stoku znajduje się wrak drewnianego kutra rybackiego „BORKO”.

Wrak zatonął w 2001 roku, leży na głębokości 38- 45m. Długość kutra 22m. Ze względu na drewnanie wykonanie wrak jest już mocno ‘zjedzony’ przez morze i wygląda bardzo tajemniczo, majestatycznie.

Kaprije

Jest to mała zamieszkana wyspa w środkowej części archipelagu szybenickiego. Jej podwodne ukształtowanie charakteryzuje się występowaniem długich ścianek z wielkimi nawisami, które morze wyżłobiło kilka tysięcy lat temu. Pod nawisami znajdziemy kolorowy świat gąbek, polipy żółtych korali i różowe gałązki mszywiołów. Na drugiej, głębszej ścianie zadomowiły się piękne żółte gorgonie. Nawisy dają schronienie dla strzępieli i kongerów, dużych ośmiornic, langust i homarów.

Kablinac

Grzbiet skalny wynurzający się nad powierzchnię morza od południowej strony wyspy Tetovisniak Mali. Pomiędzy nimi występuje wypłycenie, którego głębokość dochodzi do 10 m. Znajdują się tam liczne szczeliny, kaniony oraz skały wyżłobione przez fale. W tym miejscu można spotkać ośmiornice, ławice drobnych amareli

Kukuljari

Zaczynając zazwyczaj od strony zachodniej płyniemy w prawo wokół wyspy zgodnie ze wskazówkami zegara. Zanurzając się po kamienno-piaszczystym stoku z dwoma dużymi głazami po drodze natrafiamy na skalne tarasy na głębokości około 15-20m i małe ścianki opadające do głębokości 25m.

Zapraszamy!

Ekipa
Blue Adventures!

Cena jest kalkulowana na dzień 11.08.2022 i może ulec zmianie. Ostateczna cena jest podawana w dniu zawarcia rezerwacji.